Výzva k dodržování pravidel při nakládání s odpady
Vážení uživatelé sběrných míst tříděného odpadu,
bohužel na ploše sběrného místa a v nádobách se nacházejí odpady, které do tříděného odpadu nepatří, dále odpad není ukládán do nádob, ale necháván vedle, příp. i na travní ploše, nádoba na jedlé oleje – plná komunálního odpadu,…
Pokud se situace nezlepší, bude objekt monitorován.
Proto zde trochu osvěty:
- Ukládejte odpady do určených nádob!
- Sešlapávejte plastové lahve a jiné obaly
- Kartony (krabice) rozřezejte na menší části – kvůli nerozřezaným krabicím se vyváží poloprázdný kontejner (ucpaný vstup, nastavení krabice, nemožnost dát další papírový odpad)
- Nádoba na kovový odpad – plechovky alespoň vypláchněte a pokud možno sešlápněte
- Neukládejte velkoobjemový odpad (židle, křesla,…) vedle kontejneru!
Velkoobjemový kontejner a kontejner na suť je otevřen každou sudou sobotu od 9.00, případně dle domluvy na OÚ Mrtník!
- Nádoba (popelnice) na jedlé oleje – nedávejte jiný olej, např. motorový!!!
- Kontejner na bioodpad – větší větve rozřezejte, zabírají hodně místa, pak se vyváží poloprázdný kontejner
- Sběrné místo elektroodpadu u OÚ – dávejte pouze kompletní přístroje, ne jen jejich části! Jiný odpad sem nepatří – např. šrouby, rezavé kýble, plastový odpad, hadry,…
Vývozy kontejnerů nejsou zdarma, jsou hrazeny z obecního rozpočtu!!!
V roce 2023 bylo za svozy tříděného odpadu, bioodpad, velkoobjemový bylo zaplaceno 280.000,- Kč, včetně příplatků „za bordel“ v nádobách a kontejnerech.
Nepořádek, který vzniká kolem sběrných míst, uklízí vaši sousedé.
MYSLETE NA OSTATNÍ ! SPRÁVNÉ TŘÍDĚNÍ MÁ SMYSL!
Děkujeme
K zamyšlení......
Přílohy
IMG-20240915-WA0013.jpg
JPG obrázek
345,42 kB
Podrobnosti o vložení záznamu
Datum vložení:
24. 9. 2024 8:00
Datum poslední aktualizace:
24. 9. 2024 8:14
Autor:
Správce Webu